Od dziś na stronie http://okulografia.muzeum-torun.pl dostępny jest interaktywny przewodnik po wystawie malarstwa i rzeźby polskiej od 1945 do 2010 roku w Muzeum Okręgowym w Toruniu.. Obejmuje on 10 prac, na które najdłużej patrzyli uczestnicy badania okulograficznego. Oznacza to, że prawdopodobnie także Was zainteresują one najbardziej. Z tego względu postanowiłem je opisać – szczególnie te fragmenty, które budziły największe zainteresowanie.


Zwiedzając ekspozycję z przewodnikiem, wkraczasz nie tylko w świat doskonałych dzieł sztuki, ale także własnej percepcji. Przeglądając opisy poszczególnych obrazów, dowiesz się, jak Twój wzrok przemieszcza się po powierzchni płótna.

Ze wstępu do przewodnika:
Drogi Muzealny Gościu, mamy przyjemność zaproponować Ci wyjątkowe, interaktywne zwiedzanie ekspozycji malarstwa i rzeźby polskiej po 1945 roku. Niniejszy przewodnik obejmuje 10 prac, na które najdłużej patrzyli uczestnicy badania okulograficznego. Oznacza to, że prawdopodobnie także Ciebie zainteresują one najbardziej. Z tego względu postanowiliśmy je opisać – szczególnie te fragmenty, które budziły największe zainteresowanie. Zwiedzając ekspozycję z naszym przewodnikiem, wkraczasz nie tylko w świat doskonałych dzieł sztuki, ale także własnej percepcji. Przeglądając na swoim smartfonie lub tablecie opisy poszczególnych obrazów, dowiesz się, w jaki sposób Twój wzrok przemieszcza się po powierzchni płótna. Prezentowane na poniższych stronach materiały wizualne pozwolą Ci na interakcję z obrazem, jakiej do tej pory nie doświadczyłeś„.

http://okulografia.muzeum-torun.pl/

PROJEKT ZREALIZOWANY W RAMACH STYPENDIUM
MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO